Evening-Libo-Trophy.jpg

Uplawmoor Curling Club
Evening Section
Libo Trophy

 

 

Inscribed Winners are:

1965 Caldwell Raeside Gordon Davidson Dorothy Runcie Margaret Barr
1966 Jack Steel Tom Dick Dorothy Runcie Margaret Steel
1967 Maisie Scott Bill Dunlop Margaret Steel Jim MacGregor
1968 Jim Leggat Caldwell Raeside John Dale Bert Milby
1969 D. Carslaw C. Raeside J. Dale S. Steel
1970 David Carslaw David Dick Constance Wright Bill Wheeler
1971 Tom Dick Alastair Ingles Stanley Simpson Meg Pollock
1972 Barry Niven Bill Wheeler Dorothy Runcie Minnie Wilson
1973 David Carslaw Bert Milby Jim McGregor Betty Frew
1974 Ian Thomson Bob Wilson Snr Nan Carslaw John Wright
1975 Stanley Simpson Bob Wilson Ken Steedman Jean Forsyth
1976/77 Ian Thomson David Dick Heather Anderson Jim Stewart
1977/78 Stanley Simpson Meg Pollock Jim Stewart Ron McKechnie
1978/79 Ken Steedman Meg Pollock Allan J Scott  
1979/80 Ian Thomson Betty Wilson Betty Wilson Joan Spinks
1980/81 Elizabeth Munro Ron McKechnie George Craig Stuart Kennedy
1981/82 Stan Simpson Mike Pegg Grant McHarg Owen Evans
1982/83 Ron Spinks Jo Pegg Tony Tierney Jennifer McKechnie
1983/84 Jo Pegg Sandy McIlwham George Craig George Kennedy
1984/85 Stuart Kennedy Michael Pegg Lynda McKenzie Ron McCallum
1985/86 George Craig Margaret Camrass Tony Tierney Joyce Dewar
1986/87 George Craig Lynda McKenzie Anne Kennedy Ian Gray
1987/88 Jo Pegg Helen Low George Kennedy Struart Thomson
1988/89 Jo Pegg George Craig Fiona Kennedy Maureen Fraser
1989/90 Grant McGregor Jo Pegg Ian Harris Susan Burns
1990 B. Drummond M. Burns R. Souter G. Wylie
1990/91 Stuart Thomson Mike Pegg Bridget Lawless Helen Low
1991/92 T. Tierney M. Steedman D. McRae  
1992/93 S. Kennedy R. Simpson B. Lawless P. Harris
1993/94 J. Crofts S. Burns G. Wallet  
1994/95 J. Bunyan M. Steedman B. Drummond  
1995/96 M. Pegg B. Lawless S. Burns I. Simpson
1996/97 B. Scott M. Burns M. Fraser C. Protheroe
1997/98 T. Tierney M. Fraser A. Howie  
1998/99 J. Pegg M. Fraser I. Simpson  
1999/00 B. Drummond M. Burns R. Souter G. Wylie
2000/01 R. Simpson D. Boag J. Stewart  
2001/02 J. Scott B. Drummond E. Harris  
2002/03 E. Scott D. Boag I. Simpson E. Mundell
2003/04 S. Kennedy D. Boag J. Stewart E. Brown
2004/05 S. Hanson P. Douglas J. Stewart  
2005/06 J. Scott D. Boag A. Stewart M. Fisher
2006/07 M. McKenzie R. Simpson C. Tierney M. Fisher
2007/08 R. Souter D. Boag U. Munro P. Douglas
2008/09 J. Scott S. Hansen P. Douglas M. McMenamin
2009/10 T. Tierney E. Harris H. Low  
2010/11 S. Kennedy E. Harris M. McKenzie  
2011/12 T. Tierney B. Scott G. McRae C. McCormick
2012/13 S. Kennedy J. Boag L. Hale J. O’Brien
2013/14 T. Tierney J. Boag C. Furey K. Hutchison
2014/15 E. Scott J. Scott R. Simpson H. Low
2015/16 S. Kennedy K. Hutchison A. Hutchison P. Douglas
2016/17 P. Forrest L. Hale A. Hutchison  
2017/18 S. Philp C. Furey P. Douglas S. Hansen